Ahogy már 2011 májusa óta hagyománnyá vált, kétévente részt veszek egy londoni buszos kiránduláson. Az alábbi napló ennek állít emléket:
05.16. Szombat:
17:05 indulás Ceglédről.
18:15
Lurdynál idegenvezető felvesz.
20:49 indulás Mosonmagyaróvár pihenőből
23:08 sofőrcsere Wieselburgnál, Amstetten előtt
Éppen végignéztem a Riddick 3-at (film
Ezen a napon 3126 lépést tettem a számlálóm szerint.
05.17. Vasárnap
1:25 Donautal Passau, mosdó után irány Regensburg Nürnberg Würzburg Frankfurt
3:54 Erlangen (középen levő kék nyíl mutatja az akkori helyzetünket és haladási irányunkat)
5:30 Frankfurt előtt, 20 perc pihi. Geri kapott egy vajas perecet.
7:30 beléptünk Rheinland-Pfalz-tartományba
8:25 Kölntől 25 km
9:22 aacheni autópályakereszteződés
Ez az Ardennek lába (Operation Market Garden/ Halál 50 órája a 2. világháborúból)
9:31 Belgium Wallonia tartomány
Az "űrből látható" kivilágított autópálya
10:00 belga autópályapihenő
Heuseux közelében
14:35 Brüsszel városnézés után indulás az Atomiumhoz
15:05 Atomium
15:20 irány Dunquerque
16:56 átléptük a belga-francia határt (nem a német páncélos ékkel (Panzerkeil) ahogy 1940-ben...)
Ezen a napon 7977 lépést tettem a számlálóm szerint.
2015.05.18 Hétfő
4:45 Ébresztő
5:32 buszon ülve, indulásra kész
6:55 terminal
7:51 Dover. Nordtelekom mobilnet nem megy, csak telefon.
8:47 még 7km Canterbury
9:30 leparkoltunk, mosdó
13:12 indulás a Leeds Castle-hoz
NordTelekom nincs net. Pedig kellene. Iphone-on nem megy... Vettem egy EE kártyát. Ezen van.
16:40 indulás Leeds Castle-ből a szállásra
Araszolunk a dugóban
17:45 megérkeztünk All Hallowsba
Lepakolás
Ezen a napon 18583 lépést tettem a számlálóm szerint.
05.19 Kedd
7:35 indultunk Londonba All Hallows-bol
Itt jártunk: ge0://s4IINI01Yu/My_Position
9:02 Dugó Londonban
ge0://wtddfcgfTf/My_Position
( internet access house)
Gin, a májcsákány ;)
Pub = public house
11:11 Tűzriadó volt a London Eye-on, 20-perc alatt körbeértünk...
Irány a Westminster Bridge és a St. James park
11:45 Downing Street 11
11:52 a lovas testőrséghez tartunk
12:25 Séta a Buckingham palotához, gurkha katonazenekar vonult
14:27 Piccadilly-n, egy Tesco-n és egy McDonaldson túl
Aztán séta a buszhoz, vele meg az Arsenal stadionhoz
15:07 beszálltunk a Victoria Embankment-nél a Temze partján
(Fun fact: Arsenal stadion 15 font napi parkolasi díj)
15:57 stadion
18:05 indulás a szállásra
19:25 szakad az eső
Holnapi előrejelzés:
Sokszoros szivárvány várt Allhallowsban
4,7 GB iPhone free memory
102 mb net adatforgalom eddig elhasználva
Ezen a napon kereken 12000 lépést tettem a számlálóm szerint.
05.20 szerda
7:10 indulás Portsmouthba
7:40 a Medway folyó mellett haladunk
Halling-ban
10:00 megérkeztünk Portsmouthba
Láttam kifutni az F234 HMS Iron Duke fregattot
Az HMS Victory-n
Látszik a D35
HMS Dragon
11:20 Végeztünk a Victory-n
12:16 Várakozunk az HMS Warrior mellett a hajótúrára
13:40 Wrapet eszem
14:25 úton Londonba a Természettudományi Múzeumba
15:42 London WestEnd araszolunk
16:30 Természettudományi Múzeum
18:10 araszolunk a londoni dugóban
Itt araszolunk:
ge0://stdderLUAx/My_Position
20:20 megérkeztünk AllHallowsba a szállásra.
2,3 GB iPhone free memory
186 mb net adatforgalom eddig elhasználva
Ezen a napon 6564 lépést tettem a számlálóm szerint.
05.21. csütörtök
7:37 indulás Londonba
8:58 alagút/dugó
10:51 sorban állunk Mme Tussaudnál
13:20 végeztünk, ettünk egy hamburgert és egy hotdog-ot
13:53 British Museum
15:25 Oxford street
(Gergő otthon vett Nike cipője itt 43 font. Olcsóbb, mint otthon volt...)
Vettem egy akciós futócipőt magamnak.
17:25 felszállunk a buszra a Marble Arch-nál
18:30 vásárlás egy Sainsbury's-ben
19:24 indulás haza a szállásra. 1,5 órás utat jóslok a telefonnal.
20:51 megérkeztünk az All Hallows leisure parkba
1,4 GB szabad memória maradt a telefonomon
310 MB adatmennyiséget használtam el
Ezen a napon 11657 lépést tettem a számlálóm szerint.
05.22 péntek
6:45-7:25 pakolás a buszba. Remélem nem hagytunk ott semmit
7:35 (St. Mary Hoo) Párizsi tranzitszállás várható érkezés 22:30 (cet)
9:18 Limehouse DLR station
9:52 Tower mélygarázs
11:45 végeztünk, séta kajálni
12:42 a buszra várunk a mélygarázsban
13:08 irány Dover
14:21 átkeltünk a Medway-en
(Fun facts:
don't like trucks? stop buying stuff!
Keep apart 2 chevrons)
14:53 dugóban Canterbury mellett
15:41 Megérkeztünk a komphoz
16:04 túl a mosdón, a buszban várunk
17:23 Most hajózunk be ...
17:40 elindultunk
19:56 várunk a buszra beszállásra
20:55 (cet innentől)
Túl a tankoláson egy Total kútnál. Haladunk Párizsba
23:50 lassan odaérünk a párizsi tranzitszállásra
Ezen a napon 8192 lépést tettem a számlálóm szerint.
05.23. Szombat, Párizs
7:30 ébresztő
8:00-8:20 két reggeli turnus, belaktunk
9:04 indulunk a Párizsba,
10:00 lerakott a busz az Eiffelnél
12:10 lefelé sorakozunk az Eiffel torony liftjénél
12:30 Leértünk gyalog 10 perc alatt
13:09 Invalidusok dómjához indulunk
13:41 Napoleon sírja
14:20 Kijöttünk a dómból
14:22 Irány a Champ's Elysee
15:05 Séta a Diadalív felé
16:51 Cél a Notre Dame a Champsról
(10655 lépés eddig ma)
17:18 keresztül a Tuillerák kertjén
17:41 a Louvre
17:50 Lakatok hídja
18:12 megérkeztünk a Notre Dame-hoz
13376 lépés eddig vagyis, 2712 lépés a Champs-tól a Notre Dame-ig :)
19:45 Gyülekező
19:56 Várunk a buszra
20:35 pihenőhely
22:18 Reims mellett haladunk el éppen
Ezen a napon 16293 lépést tettem a számlálóm szerint.
15.05.24. Vasárnap
15 perces pihenő, még Franciaországban, egy Total kúton
7:15 pihenő Bajorországban
8:42 Ausztria, esik az eső
10:45-11:30 pihenő St. Pölten előtt
13:14 Nickelsdorf 7 km
17:03 a ceglédi felüljárón haladunk
17:07 Hazaértünk
Ezen a napon 2608 lépést tettem a számlálóm szerint.
Összesen gyalogoltam: 87001 lépést. Ami 85 cm-es lépéshosszal számolva 73950 métert jelent. Azt hiszem, a busz rázkódása megzavarta a lépésszámot, mert nem hiszem, hogy 74 km-t gyalogoltam volna... :D